Gebelikte Sutyen Kullanımı

Gebelikte göğüslerimiz değişime uğrayan bölgelerimizin başında gelir. Hamilelikte salgılanan hormonlar memelerin hassaslaşmasına ve büyümesine neden olmaktadır. Daha önce kullanmış olduğunuz sutyenler birkaç beden küçülüp sizi rahatsızlık edebilir.

Sütyen kullanımı çoğu gebe kadını rahatsız etmektedir. Bu nedenle kimi anne adayları geceleri sutyen kullanmazken kimi de evde olduğu anlarda kullanmadığını belirtmektedir.
Hamileyken sutyen kullanımından kaynaklanan rahatsızlığınızı en aza indirgemek için uygun sutyen kullanımı önem taşımaktadır.

Hamileler Nasıl Sütyen Kullanılmalı?

Gebelikte hassaslaşan memelerinize rahatsızlık vermemesi için destek kısmı olmayan sutyen kullanmanız gerekmektedir. Sutyeninizin kalın askılı , pamuklu, yumuşak ve esnek olması sizi büyük oranda rahatlatacaktır. Ayrıca Sutyen alırken göğüslerinizin birkaç beden büyüyeceğini göz ardı etmemenizde fayda var.

Emzirme Sütyenleri

Emzirme sutyeni, doğum sonrası çocuğunuzu rahatlıkla emzirebilmeniz için tek elle açılıp kapanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Sutyenin önünde kapak şeklinde çıt çıt veya kopça ile tutturulan açılıp kapanabilen bir bölüm vardır.

Op. Dr. Sevim Yıldırım
Op. Dr. Sevim Yıldırım

haftahaftagebelik.com 'da yazacağımız yazılarla tüm anne adaylarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz. ileriz bu dönemi bizle geçiren tüm annelerimiz gebelik süreçlerinde hiç bir sorunla karşılaşmadan sağlıklı bebeklerini kucaklarına alarak sonlandırırlar.

Articles: 163

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir